Vokiška debesų inžinerija gamybos įmonėms leido išvengti prastovų

Vokiška debesų inžinerija gamybos įmonėms leido išvengti prastovų

Vos vienas sulūžęs komponentas gamybos linijoje ir viskas užstringa. Užsikirtęs guolis, sugedęs elektros variklis ar lūžęs pavarų dėžės dantratis gamyklai gali pridaryti dešimtis ar net šimtus tūkstančių eurų nuostolių vos per kelias valandas. Prognozuoti gedimus sudėtinga, remiantis statistika, didžioji dalis įmonių tinkamai ir laiku neatlieka savo technikos stebėsenos.

Vokietijos koncerno „Schaeffler“ duomenimis, gamybinėse įmonėse net 94 proc. įrangos komponentų visiškai nėra stebimi, o likę 6 proc. stebimi rankiniu būdu. Specialistų darbas stebėti judančių komponentų būklę yra brangus ir ne visada tikslus. Tinkamu metu pastebėti detalę, kurios eksploatavimo ciklas eina į pabaigą yra sudėtinga užduotis, reikalaujanti specifinių žinių ir kruopštaus nuolatinio stebėjimo, kuris reikalauja itin didelių kaštų ir neapsieina be žmogiškojo faktoriaus klaidų.

Interneto ir duomenų debesijos revoliucija leido eliminuoti šią problemą. Vokietijos judėjimo komponentų gamybos koncernas „Schaeffler“ pristatė OPTIME monitoringo sistemą, kuri gamybos įmonėms leidžia išvengti prastovų.

OPTIME leidžia stebėti visų komponentų būklę gamybos linijose. Ant elektros variklių, ventiliatorių, siurblių, pavarų dėžių, reduktorių ir kt. įrenginių per kelias minutes yra sumontuojami belaidžiai jutikliai, kurie nuolat stebi šios įrangos darbą, vibracijas, įrenginių temperatūrą ir kitus parametrus. Pagal 7 parametrus įrengimų veikimą analizuojanti programa praneša apie galimus gedimus dar prieš šiems nutinkant. Jutikliai susijungiami į bendrą tinklą belaidžiu ryšiu. Prie vienos gamybos linijos galima prijungti šimtus jutiklių, o šių tinklą visuomet galima plėsti.


„Sistema naudotis itin paprasta, mat didžiąją dalį darbo atlieka dirbtinis intelektas, kuris analizuoja kiekvieno jutiklio, sumontuoto prie tam tikro komponento, teikiamus duomenis. Galimus įrangos gedimus OPTIME įrangai iš anksto išduoda netolygios vibracijos ir kiti faktoriai, kuriuos „Schaeffler“ koncerno specialistai išsiaiškino per ilgametę savo darbo patirtį. Duomenis analizuojantis dirbtinis intelektas apie detales, kurias vertėtų patikrinti arba pakeisti norint išvengti prastovų dėl gedimų, praneša į išmaniajame telefone esančią programėlę arba kompiuterio darbalaukio programą. Tokį veikimo principą pristatė oficialaus „Schaeffler“ atstovo Lietuvoje, įmonės „Ignera“ produkto vadovas Justinas Valiukevičius.

„Schaeffler OPTIME“ monitoringo sprendimą sudaro belaidžiai jutikliai, tinklai ir skaitmeninės paslaugos. Jutikliai stebi visą įrangą, duomenys maršrutizatoriaus pagalba yra perduodami į "Schaeffler" debesis. Ten dirbtinis intelektas, remdamasis šimtmetį skaičiuojančia vokiečių koncerno patirtimi, analizuoja gautus duomenis ir siunčia ataskaitas atgal į gamybos įmonę.


OPTIME įrangos duomenų analizė pateikiama skaitmeninėmis ataskaitomis, kurioms suprasti nereikia eksperto žinių. Apie galimus gedimus ir sutrikusį įrangos veikimą yra pranešama iš anksto, tad galima efektyviai planuoti įrangos aptarnavimą, remonto darbus ir detalių tiekimą. Neplanuotos prastovos laikas yra eliminuojamas.

„Schaeffler OPTIME“ jau susidomėjo ir Lietuvos pramonė. „Ignera“ sumontavo pirmuosius bandomuosius komplektus vienose didžiausių šalies gamybinių įmonių, kai kurios jau spėjo atlikti savo testus ir nusprendė sistemą įdiegti savo gamybos linijose.

„Jaučiame gana didelį susidomėjimą OPTIME produktu, daug įmonių nori bandomųjų variantų, esame jų įdiegę ne vieną ir patys akylai stebime šią naujovę. Įmones džiugina rezultatai, kuriuos jos gauna iš bandomųjų daviklių komplektų. „Rekomendacinio pobūdžio pranešimai apie galimus gedimus, panašu, atitinka tikrovę“, - apie pirmąją įrangos patirtį Lietuvoje pasakojo įmonės „Ignera“ OPTIME produkto vadovas J. Valiukevičius.

„Schaeffler OPTIME“ – ketvirtosios pramonės revoliucijos produktas, kuris mechaniniam pramonės įmonių darbui pristato belaidžio ryšio, interneto debesijos ir dirbtinio intelekto naudą. Ši technologija leidžia efektyviai planuoti įrangos aptarnavimus ir leidžia išvengti itin brangiai kainuojančių prastovų ir užtikrinti sklandų Jūsų gamybos darbo procesą.


NORITE PASIKALBĖTI APIE ĮRANGOS MONITORINGĄ NAUDOJANT "Schaeffler OPTIME"? 

SUSISIEKIME!


Projektų vadovas
Justinas Valiukevičius
justinas.valiukevicius@ignera.lt
Mob.: +370 646 35954 

Atgal į naujienų sąrašą