SCHAEFFLER OPTIME - kas tai?

SCHAEFFLER OPTIME - kas tai?

"Schaeffler OPTIME": kas tai ir kaip tai veikia?


NORITE PASIKALBĖTI APIE ĮRANGOS MONITORINGĄ NAUDOJANT "Schaeffler OPTIME"? 

SUSISIEKIME!


Projektų vadovas
Justinas Valiukevičius
justinas.valiukevicius@ignera.lt

Mob.: +370 663 19588 


Čia rasite informaciją apie išskirtinę naujieną - "Schaeffler OPTIME"!

Kiek investuojate į savo įrangos darbo efektyvumo matavimą ir monitoringą?

Gamybos linijos yra sudarytos iš daugelio elementų ir yra itin sudėtingos, o įranga gali tapti potencialiu rizikos faktoriumi.

Elektriniai varikliai, ventiliatoriai, siurbliai ir pavarų dėžės yra atsakingi už sklandų gamybos procesą. Dėl kaštų taupymo gamybinėse įmonėse dažniausiai net iki 94 proc. Įrangos nėra atliekamas monitoringas.

Išvada tampa aiški - monitoringas dažniausiai atliekamas tik labai mažai daliai įrangos. Pavyzdžiui, popieriaus gamybos fabrike tik 6% įrangos yra įdiegtas monitoringas, atliekamas internetinių sistemų pagalba, todėl jos yra stebimos nuolatos. Tačiau techninės priežiūros specialistai nežino, kaip dirba visa likusi įranga, kuriai vis dar pasitaiko neplanuotų ir dažnų gedimų, kurie sukelia prastovas.
Naudojantis "Schaeffler OPTIME" įranga, Jūsų likusiai 94% įrangos bus atliekamas nuolatinis monitoringas, kuris padės užkirsti kelią prastovoms, o tai bus lyg nauja era Jūsų įrangai. 
Šis monitoringas yra nuolatinis, nebrangus ir pritaikomas visai įrangai. Ant kiekvieno įrenginio yra pritaisomi davikliai, kurie perduoda signalus stebėjimo sistemai, todėl rankinis monitoringas, kuris taip pat reikalauja itin daug techninių žinių tampa nebereikalingu, kai tuo tarpu "Schaeffler OPTIME" įranga pati pateikia analizes apie Jūsų įrangą bei jos darbą.


Prastovos yra vienas blogiausių scenarijų bet kuriai gamybinei įmonei - tai galite matyti gamybos nuostolių per valandą vertinime žemiau.

  

Popieriaus gamybos fabrikas - 30 000 EUR/valandą                    Cemento gamykla - 15 000 EUR/valandą                                      Kietmedžio lentpjūvė - 4000 - 7500 EUR/valandą

  

Oro uosto bagažo konvejerinė juosta 600 000 EUR/valandą      Plieninis karšto valcavimo malūnas - 60 000 EUR/valandą      Padangų gamybos minkytuvo pavarų dėžė - 15 000 EUR/valandą


Norint visa tai išspręsti, "Schaeffler sukūrė išskirtinį produktą - OPTIME įrangos monitoringo sistemą. 

Kurti pažangą, kuri judina pasaulį - Schaeffler savo novatoriškiems sprendimams taiko aukščiausius standartus, todėl naujasis „Schaeffler OPTIME" įrangos būklės monitoringo sprendimas buvo įvertintas „Industry 4.0 Innovation Award“ apdovanojimu. 


„Schaeffler OPTIME" įrangos monitoringo sistema plačiau


OPTIME monitoringo sistemą sudaro:

  • Belaidžiai jutikliai, stebintys įrangą ir jos darbą;
  • Tinklų sąsaja, gaunanti duomenis iš jutiklių ir perkelianti juos į debesį;
  • Skaitmeninė paslauga, analizuojanti šiuos duomenis ir teikianti ekspertų gedimų diagnostiką - patogiai prieinama per programą darbalaukyje ar mobiliajame įrenginyje.

Aukščiausios kokybės monitoringas mažiausiomis kainomis

Įrangos būklės stebėjimas yra brangus, todėl iki 95% visų gamyklose esančių įrenginių yra stebima tik retkarčiais arba niekada, o tai sukelia neplanuotus gedimus bei prastovas.

"Schaeffler OPTIME" leidžia atlikti įrangos monitoringą paprastai ir pigiai. Dėl paprasto "Plug&Play" tipo įdiegimo, OPTIME leidžia pradėti stebėti šimtus įrenginių vos perkelias minutes ir aptikti galimą žalą, disbalansą ar neaiškumus net prieš kelias savaites. Tai leidžia lengvai ir patogiai planuoti ilgalaikius įrangos remonto darbus.


"Schaeffler OPTIME" įrangos privalumai

Labai ekonomiškas monitoringo sprendimas.
Stebėti šimtus įrenginių kainuoja vos po kelis centus per dieną - iki 50% pigiau nei su rankinio matavimo prietaisais.


Greitai įdiegiama.
Jutiklių diegimas ir „OPTIME“ programos nustatymas trunka kelias minutes.


Ekspertų patirtis.
Skaitmeninis aptarnavimas teikia profesionalias diagnozes, pagrįstas ekspertų algoritmais ir dirbtiniu intelektu. Programėlės dėka informacija prieinama visą parą, todėl išvengti gedimų taps dar lengviau. 


Įvairiems vartotojams.
Šis monitoringas yra tinkamas ir pradedantiesiems, ir pažengusiems vartotojams.

 


Kaip OPTIME veikia?


PRIJUNK.

Belaidžiai jutikliai yra pritvirtinami prie įrangos specialiais varžtais arba klijais. Tada jie suaktyvinami per NFC - iš įrenginio į įrenginį.
Visi jutikliai automatiškai jungiasi vienas su kitu ir kartu jie sudaro bendrą tinklą, kuris yra vienas iš patikimiausių ir energiją taupančių interneto tinklų, galimų šiandien.
Sistema bet kuriuo metu gali būti papildyta papildomais jutikliais.


PALEISK.

Programa rodo tendencijas ir naudodama daugiapakopę perspėjimo sistemą perspėja apie galimus gedimus. Esant kritinei padėčiai, išgirsite įspėjamajį signalą, kuris pateiks papildomos informacijos.
Išskirtinai intuityviai veikianti programa siūlo išsamų monitoringą, leidžiantį juo naudotis visiems - nuo pradedančiųjų iki ekspertų.
Atsižvelgiant į naudotojų reikalavimus, stebimą įrangą galima suskirstyti į grupes, o tada įrangos veikimo būsena gali būti rodoma įvairiais vartotojui patogiais formatais.


NUMATYK.

Sistema aptinka galimus gedimus prieš kelias savaites ir pateikia informaciją apie pagrindines galimas to priežastis. Tai veikia su nuolatine automatine analize, paremta didele „Schaeffler“ riedėjimo guolių gamybos patirtimi, „know-how“ būklės stebėjimu, taip pat dirbtiniu intelektu. Tokiu būdu „OPTIME“ gali padėti greitai, lengvai ir ekonomiškai planuoti techninės priežiūros darbus.


Imtasi visų priemonių užtikrinti, kad šiame leidinyje būtų pateikiama teisinga informacija, tačiau už klaidas ar praleidimus negalime prisiimti atsakomybės. Mes pasiliekame teisę atlikti techninius pakeitimus.

© „Schaeffler Technologies AG & Co. KG“

Išleista: 2020 m., Lapkričio mėn.

Šio leidinio ar jo dalių negalima kopijuoti be mūsų leidimo.