Dirbame: I-V: 08:00-17:00 +370 37 353 515 info@ignera.lt

Trys priežastys užtikrinti tinkamą įrengimų sutepimą

Siekiant užtikrinti efektyvią įmonės veiklą rekomenduojama nustatyti reguliarius įrengimų patikrinimus ir priežiūrą. Pateikiamos trys priežastys, kokį pokytį gali padaryti tinkamai prižiūrima įranga. 

1. Tinkama technikos priežiūra sumažina remontui skiriamą laiką.

Neretai priežiūros darbai ir tinkamas įrengimų guolių sutepimas yra vienas iš paskutinių darbų prioritetų sąraše. Tačiau siekiant užtikrinti nepertraukiamą darbą, užtikrinti įrengimų ilgaamžiškumą šis požiūris turėtų pasikeisti. Jeigu įmonėje nėra gerai apmokyto, motyvuoto specialisto galinčio tinkamai prižiūrėti įrengimus, jie pradeda gesti, jų remontas padažnėja ir galiausiai tenka keisti visą įrenginį. Įmonės technikos specialistas turėtų užtikrinti, kad:

  • Būtų sandėliuojami tinkami lubrikantai.
  • Būtų žinomi reikiami alyvos kiekiai kiekvienam įrengimui.
  • Guoliai nebūtų pertepami.
  • Nuolatos būtų prižiūrimi įrengimai ir užtikrinta planinė jų priežiūra.

Kai tokių technikos specialistų darbas tampa integralia įmonės veiklos dalimi, įrengimų darbo laikas pastebimai prailgėja, o remontams skiriamas laikas ir kaštai sumažėja.

Guolių sutepimui naudojamas alyvos švirkštas.

2. Neteisingas sutepimas greitai tampa didelėmis išlaidomis.

Pirkti aukštos kokybės alyvą bei samdyti ar apmokyti specialistus tinkamai prižiūrėti įrengimus yra brangi investicija. Tačiau, tinkamai neprižiūrėtų įrengimų remonto arba pakeitimo kaštai yra dar didesnii.

Des-Case atsliko tyrimą pavadinimu True Cost of Poor Lubrication, ir pastebėjo, kad vidutinėje gamykloje alyvos pirkimas sudaro tik 0,5% įmonės įrengimų priežiūrai skiriamo biudžeto, kai tuo tarpu, vengiant šių kaštų , įrenginių remonto biudžetas išauga iki 30% per metus. Taip pat, buvo aptikta, kad vidutiniškai Jungtinės Amerikos Valstijų gamyklose iš vidutiniškai 9 milijonų dolerių per metus išleidžiamų remontams, 1,62 milijono dolerių yra dėl neteisingo įrengimų sutepimo, iš kurių daugaiu kaip pusė milijono būtų galima išvengti įdėjus minimalias pastangas. Dar vienas svarbus faktorius aptiktas tyrimo metu parodė, kad taikant vienodas priežiūros sąlygas visiems įmonės įrengimams, pasiekiami chaotiški rezultatai. Kai tuo tarpu vieni įrengimai veikia puikiai ir per metus, jie beveik nenukenčia, kiti jau yra prie sugedimo ribos.  Todėl rekomenduojama ištirti visų įrengimų taršos lygį, darbo aplinkos sąlygas ir pritaikyti atitinkamus priežiūros veiksmus. 

Darbo našumo svyravimai esant nesuteptiems guoliams, suteptiems tinkamai ir perteptiems. 

3. Tinkamas sutepimas sumažina technikų specialistų krūvį. 

Esant įtemptam darbo metui kiekviena minutė yra svarbi, o kiekvienas sugedęs įrengimas atneša nuostolį. Todėl tinkamai prižiūrint įrengimus ir sutepant guolius sumažinamas įrengimų prastovos laikas, gali sudaryti nemažą skirtumą. Taip pat, kiekviena minutė, kurios technikos specialistas nepraleidžia prie neteisingai sutepto įrengimo remonto, gali būti panaudojama kitiems, svarbesniems darbams. Proaktyvi įrengimų priežiūra užtikrina įrengimų patikimumą, darbo laiką ir sumažina prastovas, taip padidindama galimą gaunamą pelną.   

Atgal į naujienų sąrašą