Dirbame: I-V: 08:00-17:00 +370 37 407 207 patvirtinimai@ignera.lt

Kaip tinkamai prižiūrėti guolius

Periodinės patikros ir priežiūra yra svarbūs komponentai siekiant sumažinti prastovas ir užtikrinti kokybišką guolių darbą. Tai yra ypatingai svarbu esant sudėtingoms darbo sąlygoms arba neturint galimybės greitai pasikeisti sugedųsį komponentą. Sekant kelis paprastus žingsnius galima išventi priešlaikinio guolio susidevėjimo, taip užtikrinant sklandų darbą. Dažnu atvėju priešlaikinio susidėvijimo priežastys yra netinkamas montavimas, sutepimas, sudėtingos darbo sąlygos, bei neteisingas įrengimų darbo nustatymas. Viso to galima išvenkti. 

Elkitės atsargiai

Kadangi guoliai yra pagaminti tiksliai ir preciziškai, jų laikymas, montavimas ir perkėlimas turėtų būti vykdomi atsargiai. Siekiant išvengti išrorinės taršos guolio viduje, rekomenduojama juos sandėliuoti gerai vėdinamoje iš švarioje patalpoje. Nespauskite ir nenaudokite jėgos išoriniams guolio žiedams, nes galite išderinti riedėjimo kūnus ir išbalansuoti visą guolį. Net ir nestiprus sutrekimas gali sukelti ilgalaikius padarinius. 

Naudokite tik reikiamus įrankius

Nesinaudokite universaliais įrankiais montuodami ar perkeldami guolį. Atitinkamiems guolių tipams yra naudojami tam skirti įrankiai, kurių dėka jie yra teisingai užmaunami ant veleno (indukciniai kaitintuvai, hidrauliniai presai ir pan.). Nuimdami guolius naudokite guolių nuėmejus, kad nepažeistumėte veleno. Siekdami sutaupyti ir naudoti įprastus universalius įrankius galite pažeisti guolius ir ilgainiui išleisti daugiau pakartotinai pirkdami sugadintus komponentus. 

Venkite korozijos

Pasirūpinkite, kad guoliai nešlaptų, taip išvengdami rūdžių. Mūvėkite pirštines dirbdami su guoliais, nes nuo rankų susikaupusi drėgmė ar nešvarumai gali patekti į guolį, taip padidindami sugedimo tikimybę. 
Drėgnose patalpose rekomenduojama naudoti vandeniui atsparius lubrikantus, kurie apsaugo guolį nuo vandens korozijos. Darbui įvairiose sudėtingose aplinkose yra atskiros guolių linijos, pritaikytos sudėtingesnėms darbo sąlygoms. Įvertinkite darbo sąlygas prieš pirkdami guolį. 

Teisingas sutepimas

Apie 40% guolių pirmalaikio susidevėjimo priežasčių - netinkamas sutepimas. Tinkamas sutepimas sumažina guolio komponentų trintį ir susidevėjimą, taip pat sumažina pasipriešinimą ir ilgainiui energijos išlaidas. Rinkdamiesi lubrikantus įvertinkite apkrovą, darbinę temperatūrą, darbo sąlygas, sūkimosi greitį ir galimą taršą. Tepkite guolius periodiškai. 

Periodinės patikros

Norint išvenkti prastovų periodiškai patikrinkite visų mechaninių komponentų būklę. Stebėkite ar nėra neįprastų garsų sklindančių iš besisukančio guolio. Taip pat atkreipkite dėmesį į vibracijas - tinkamai sumontuotas ir balansuotas guolis turėtų veikti be jų. Menkiausius pokyčius vibracijose galima pastebėti naudojant vibracijų aptikimo prietaisus, termografinę įrangą, Visada pakeiskite susidevėjusius guolius siekdami išvengti gedimų. 

 

Igneros vadybinkai yra pasiruošę Jus pakonsultuoti, jei turite papildomų klausimų. 

Atgal į naujienų sąrašą